Wybór wydarzenia

 • BALLADY I ROMANSE

  Mini serial teatralny oparty na „Balladach i romansach” Adama Mickiewicza. Trzech reżyserów, trzy odcinki, trzy historie: „Romantyczność”, „Świteź”, „Lilije”. Mroczny, pełen grozy i tajemnicy klimat mickiewiczowskich ballad staje się dla twórców pretekstem do podjęcia romantycznych idei.

 • L.A.S. Pokaz finałowy Grupy Otwartej

  Przedstawienie L.A.S. z inspiracji książką Petera Wohllebena „Sekretne życie drzew". Pokaz finałowy uczestników warsztatów Grupy Otwartej pod opieką artystyczną Piotra Soroki i Krzysztofa Szczepańczyka. Obsada: Julia Franczuk, Monika Kuczyńska-Kozerska, Katarzyna Niepogodzińska, Natalia Ryglowska, Anna Szczepańska, Bartłomiej Kalisz, Arkadiusz Ryfa.

 • TYRAN

  Obchodzona w tym roku setna rocznica premiery filmu Nosferatu – symfonia grozy w reżyserii F.W. Murnaua stała się dla twórców pretekstem do twórczego wykorzystania postaci wampira – Nosferatu i zbadania zjawiska tyranii we współczesnym teatrze. Punktem wyjścia do pracy nad Tyranem jest problem wykorzystywania innych ludzi do własnych celów, żerowania na ich energii i pomysłach. Twórcy pragną obśmiać zależności, które istnieją nie tylko w teatrze, ale w każdym zamkniętym światku. W spektaklu skupią się na zależnościach pomiędzy reżyserem i aktorami, pomiędzy dramaturgiem i reżyserem, aktorami i widzem itd. Postać Nosferatu będzie w przedstawieniu symbolem tyrana-reżysera, wysysającego z aktorów ich twórczą energię. Wampiryzm zostanie tutaj ujęty w kontekście wspólnoty pewnego pragnienia: pragnienia przekraczania własnej śmiertelności, pragnienia posiadania władzy, brania od innych garściami i nierozliczania się z tego.

 • WARSZTATY MISTRZOWSKIE

  Niepowtarzalna okazja do nauki pantomimy zespołowej i poznania unikatowej na skalę światową konwencji pantomimy zespołowej ukształtowanej przez Henryka Tomaszewskiego. Prowadzącymi zajęcia są aktorzy, którzy pracowali i kształcili się w sztuce mimu u mistrza Tomaszewskiego - Anna Nabiałkowska oraz Mariusz Sikorski. Cena obejmuje dwudniowe zajęcia 25 i 26 marca w godz. 10:00-14:30. Nie ma możliwości zakupu biletu na pojedynczy dzień.